sobota, 26 listopada 2016

Kalendarz adwentowy - tutorial

Kalendarz adwentowy, który można wypełnić małymi karteczkami z zadaniami na każdy dzień adwentu czy cytatami z czytań biblijnych.
Do wykonania kalendarza niezbędna będzie ramka z kolekcji CHRISTMAS NOSTALGY oraz tekturowe szyldy. Ponadto potrzebne będą drewniane mini klamerki, sznurek, taśma 3D (lub uszczelka okienna)  klej, nożyczki, farby, pasty, brokat, tekturki i inne ozdoby.
Do pomalowania szyldu wybrałam czarną farbę akrylową, natomiast samą ramkę ozdobiłam embossingiem.
Szyldy z numerkami przewlekłam sznurkiem. Odstępy między klamerkami powinny być dość małe – w jednej linii mieści się 5 szyldów. Ostatni sznurek ma ich cztery – pamiętajcie, aby pomiędzy cyframi 22 a 23 zrobić większy odstęp, w tym miejscu będzie bowiem choinka z ramki. Na odwrocie każdego z szyldów przykleiłam drewniane klamerki.
Z obu stron ramki nakleiłam taśmę dwustronną i rozmieściłam szyldy.
Skleiłam miejsca łączenia sznurka z ramką klejem na gorąco.
Odcięłam nadmiar sznurka, a końcówki zawinęłam i przykleiłam do taśmy.
Teraz zostało jedynie przyklejenie taśmy 3D lub tak jak w moim przypadku – uszczelki okiennej. Przykleiłam dwie warstwy uszczelki, mocowałam ją klejem na gorąco. Jej boki pomalowałam na czarno, aby zbytnio nie rzucała się w oczy.
Szyld dodatkowo udekorowałam białą farbą akrylową i brokatem.
Skleiłam, ozdobiłam tekturkami i ...
... gotowe! :)

W Wycinance znajdziecie:
Płatki śniegu

Pozdrawiam!
Joanna


11 komentarzy:

 1. super pomysł i świetne wykonanie :) trochę pracy ale efekt świetny :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Przepiękny kalendarz adwentowy :) Ja co roku planuję zrobić i co roku kończy się to tak samo ;) ale Twój bardzo mnie zainspirował i może uda mi się zmobilizować wreszcie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Napracowałaś się dużo i efekt jest niesamowity - kalendarz jest zachwycający :)

  OdpowiedzUsuń
 4. O matko jaki piękny !!! - do tego świetny, czytelny kurs. Dziękuję za podzielenie się tak cudownym pomysłem. Pozdrawiam. Kasia

  OdpowiedzUsuń
 5. Wygląda pięknie! Jeden z piękniejszych jakie chyba widziałam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Pięknie! Ta surowa sklejka bardzo fajnie wygląda, ładnie ją podkreśliłaś delikatnymi płatkami śniegu :) Efekt mnie powalił :D No i juz wiem, o czym zapomniałam w tym roku, grudzień przyszedł za szybko :P

  OdpowiedzUsuń
 7. Wspaniały! Podobnie jak Kasia Bogatko planuje od dwóch lat zrobic i jakoś te dwa lata mi za mało czasu dają zeby sie zebrać. Ale Twój jest cudowny i Kurcze też chciałoby sie mieć taki :)

  OdpowiedzUsuń